0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Vyzdvihovat pivo jako klíčový symbol české kultury je nošením dříví do lesa. Pivem se nejen sami pyšníme, ale jsme jím známí také za hranicemi našeho státu i kontinentu. Součástí této stovky let trvající tradice je rovněž benešovské pivo Ferdinand.
Historie výroby piva v Benešově prokazatelně trvá už od 14. století, kdy místní měšťané získali právo k jeho vaření. Pivo se však s vysokou mírou pravděpodobnosti v Benešově vařilo už dávno předtím.
Rozkvétající benešovské pivovarnictví tvrdě zasáhly události Třicetileté války. Nový rozkvět přineslo 19. století. Obnovený pivovar brzy po svém vzniku zakoupil korunní princ František Ferdinand d’Este. Výroba piva naštěstí nekopírovala neblahý osud člena habsburského rodu a úspěšně přetrvala až do současné doby. Jeho vlajkovou lodí je uznávané pivo Ferdinand. Vyzkoušet můžete klasické výčepní pivo, světlý i tmavý ležák či různá speciální piva.
Kde si pivo Ferdinand vychutnat? Jste-li nejen milovníkem piva, ale i rockové muziky, jednoznačně se nabízí bar v Brně nazvaný GAIN – Hard & Heavy. Za spíše přátelské ceny si můžete v  GAIN – Hard & Heavy užít Ferdinanda spolu s rockovou muzikou. Bar naleznete v brněnské ulici Tábor ve čtvrti Žabovřesky.