0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Vegetariánské a veganské restaurace

Zarputilí masožravci si možná myslí, že být vegeterián nebo snad dokonce vegan znamená jíst mrkev a kořínky. My ale víme, že tomu tak není. Ti, kteří radši bezmasou delikatesu než omaštěný bůček, ví své. Najděte vegetariánské a veganské restaurace, jejichž nabídka stojí za to!

Stylové a tematické restaurace

Máte rádi klasiku a luxusní prostředí? Navštivte stylové restaurace, ve kterých má host vždy hlavní slovo a umění místních kuchařů se podobá kouzlení. Chcete zažít, jaké je to jíst v netradičním interiéru? Vyzkoušejte tematické restaurace a usaďte se například ve středověké krčmě nebo v podpalubí korábu. Možností je nepočítaně!

Jídelny

Ne vždycky má člověk čas vysedávat v restauraci a čekat na donesenou objednávku. V takovém případě je nejlepší najít si jídelnu, kde jídlo chutná jako od maminky a stačíte se vrátit zpátky do práce. Jídelny jsou v neposlední řadě jednou z levnějších variant stravování mimo domov.

Vlašim – historie, česká kuchyně i dobré pivo

Vlašim je místo, které nabízí krásnou přírodu, historické památky i nedalekou mytickou horu. Že se jedná o oblast, která se lidem vždy líbila, dokazuje už místní prehistorie. Nejstarší důkazy o lidském osídlení se datují do doby více než 30 000 let před naším letopočtem. Později se zde postupně vystřídali Keltové, Germáni...Read More »


Rybí speciality jako ideální jídlo pro letní měsíce

Krásné letní počasí, výlety zakončené v hospůdce nad dobrým jídlem a osvěžujícím nápojem. Kdo z nás by si takové chvíle nikdy neužil. Momenty naprosté idyly, kdy po celodenním cyklo výletu slezeme z kola a jdeme si dát něco studeného i něco dobrého na zub. Posedět na terase či zahrádce, vypustit děti na dětské...Read More »


Vinný sklípek je tím nejlepším místem, kde posedět s přáteli

Už vám lezou na nervy zakouřené bary s nepříjemnou obsluhou? Nebaví vás diskotéky a přeplněné restaurace s příliš hlasitou hudbou? Tak vyzkoušejte návrat ke kořenům. Vyjeďte na jižní Moravu a navštivte zde vinný sklípek. Rychle zjistíte, že toto místo je to pravé pro příjemné posezení s přáteli i pro oslavu rodinných událostí.Read More »


Pivo z tanku nebo ze sudu? Souboj je nerozhodný.

Milovníci českého piva se dělí nejen podle obliby jednotlivých značek a pivovarů, ale také podle způsobu čepování zlatého moku. Tradiční skupina pivařů nedá dopustit na pivo z dřevěných sudů, které se naráží klasickým způsobem. Štěně, menší dřevěný soudek piva s malou pípou, je dodnes oblíbeným prezentem. Určitě nechybí u žádného většího grilování...Read More »


Vyberte si pro firemní akce ověřený a kvalitní podnik

Mnozí Češi se v restauraci obvykle spokojí se „smažákem“ s hranolkami nebo vepřovým řízkem. Pak jsou tu ale tací, kteří od restaurace čekají něco víc. Očekávají kulinářský i estetický zážitek, doplněný o setkání s příjemnou a pozornou obsluhou. A pokud před vás položí jídlo ze zmraženého polotovaru nebo instantních přípravků,...Read More »


Skvělé místo pro rodinný oběd i firemní akce

Ne každému vyhovují zakouřené lokály, umaštěné jídelní lístky a na nich jídla, o jejichž původu není radno přemýšlet. Jste i vy fanoušky dobrého jídla z kvalitních surovin? Pak si nenechte kazit chuť ani standardy a najděte podnik, v němž se nejen dobře najíte, ale budete se také dobře cítit. V...Read More »


Staročeská kuchyně vás pohladí na duši i na jazyku

Všimli jste si, kolik za posledních pár let vyrostlo restaurací, jejichž hlavní specializací je staročeská kuchyně? Češi se v kuchyni začínají pomalu vracet ke kořenům a objevují jednoduché a poctivé recepty, které nám zanechali naši předci. Staročeská kuchyně je vydatná a zároveň vaří ze surovin, které jsou českému jazyku...Read More »


Tradiční česká i vegetariánská jídla – bez glutamátů!

Najít restauraci, ve které si bez obav může sednout celá rodina, není úplně jednoduché. Ne všechny restaurace jsou bohužel k rodinám s malými dětmi zrovna přívětivé. Pokud ale jednou na nějakou narazíte, máte vyhráno napořád. Ideální stav je příjemné prostředí s dětským koutkem, kde se vaše ratolesti vyřádí. Vy si...Read More »


Zahradní restaurace jsou ideální pro klidné letní posezení

V horkém letním počasí člověk netouží po ničem jiném než po troše osvěžení v bazénu nebo zahnáním žízně něčím studeným. Většina restauraci v Praze má k dispozici letní zahrádky. Ne všechny jsou ale zasazeny do pěkného prostředí. Většina z nich je postavena na chodníku před restaurací a hosta tak ruší hluk dopravy a zástupy lidí...Read More »


Prvotřídní maďarská kuchyně v Brně

Maďarská restaurace

Maďarsko je zemí štiplavé papriky, vína a pikantních klobás. Ale ani langoš nebo guláš už dneska nikdo nevnímá jako něco cizího. Maďarská gastronomie je ve světě známá především jako mix různých druhů mas, ryb, smetany, papriky a kvalitních vín. Sami Maďaři tvrdí, že...Read More »