0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Krásné letní počasí, výlety zakončené v hospůdce nad dobrým jídlem a osvěžujícím nápojem. Kdo z nás by si takové chvíle nikdy neužil. Momenty naprosté idyly, kdy po celodenním cyklo výletu slezeme z kola a jdeme si dát něco studeného i něco dobrého na zub. Posedět na terase či zahrádce, vypustit děti na dětské hřiště a lenivět na sluníčku.
Mnozí z nás pak v těchto horkých dnech pomýšlejí na lehčí jídla, než nabízí tradiční česká kuchyně. V létě přeřazujeme na rybí speciality či lehčí jídla, která nás nepřibijí k židli, ale nechají nám prostor dál fungovat. Právě rybí speciality tento faktor splňují. Potěší i milovníky masa, ale přitom nás neuzemní tak, jako třeba svíčková s libovolným počtem knedlíků.
V létě proto většina Čechů vyhledává restaurace, které disponují vlastní terasou či zahrádkou a vaří lehká letní jídla. Kromě salátů či lehkých zeleninových polévek se sem řadí i mořské plody, či ryby jako humr.
Pohybujete se okolo Prahy a hledáte ideální místo, kde strávit příjemné chvilky? Může jím být třeba restaurace Hliněná bašta. Ta v netradiční budově z nepálené hlíny vítá hosty i jejich zvířecí miláčky. K jídlu nabízí speciality české, francouzské i italské kuchyně. Ve svých venkovních prostorách navíc pořádá svatby i svatební hostiny.