0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Už vám lezou na nervy zakouřené bary s nepříjemnou obsluhou? Nebaví vás diskotéky a přeplněné restaurace s příliš hlasitou hudbou? Tak vyzkoušejte návrat ke kořenům. Vyjeďte na jižní Moravu a navštivte zde vinný sklípek. Rychle zjistíte, že toto místo je to pravé pro příjemné posezení s přáteli i pro oslavu rodinných událostí.
Luděk Vokáč provozuje Avalon, což je středověká restaurace ve Valticích spojená s malým penzionem. Protože se nachází na jižní Moravě, nechybí zde ani vinný sklípek, proto jsme se zeptali, co můžeme od jeho návštěvy očekávat. Podle Luďka Vokáče se můžeme těšit na vůbec to nejlepší z jižní Moravy. Nalévají se zde vína, která dozrála pod zlatým jihomoravským sluncem, a vaří pokrmy, které prospějí jazyku i tělu. Právě proto se pan Vokáč rozhodl pro kombinaci sklípku se středověkou krčmou.
Kromě samotné středověké restaurace a sklípku můžete navštívit také blízkou čajovnu, která stejně jako sklípek nepostrádá atmosféru. Ovšem byl by hřích na jižní Moravě sedět na čaji. Raději sedněte do vinného sklípku, poslechněte si tradiční hudbu a zazpívejte si s ostatními. Stačí pár minut a rychle pochopíte, proč se to na jižní Moravě hemží lidmi se skutečně slunečnou povahou. Nezůstávejte mimo a přidejte se k nim.