0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×

Vlašim je místo, které nabízí krásnou přírodu, historické památky i nedalekou mytickou horu. Že se jedná o oblast, která se lidem vždy líbila, dokazuje už místní prehistorie. Nejstarší důkazy o lidském osídlení se datují do doby více než 30 000 let před naším letopočtem. Později se zde postupně vystřídali Keltové, Germáni i Slované.
Vlašim je město legend. Jedna z nich je spojena i s jeho názvem. Jméno Vlašim prý pochází ze slova Vlachy, jak u nás byla ve středověku označována oblast dnešní Itálie. Rytíř, který měl v krajině nad místní řekou Blanicí své panství, se zúčastnil tažení do severní Itálie. Natolik si při něm italskou kulturu oblíbil, že si podle názvu Vlachy sám začal říkat Vlašim. Legendami opředená je i nedaleká hora Blaník, v níž údajně spí české vojsko, které je připraveno bránit národ v jeho nejtěžších časech.
Kromě přírodních i kulturních krás, mimo své legendy a mýty, má Vlašim co nabídnout i ve věcech zcela prostých, ale o to příjemnějších. V jeho krásně zrekonstruovaném centru naleznete restauraci s názvem Plzeňská krčma. Můžete si zde vychutnat tradiční jídla české kuchyně i pořádné americké steaky. Plzeňská krčma v letních měsících nabízí možnost posezení na zahrádce a kochání se malebnými historickými domky. Ke kochání určitě pozitivně přispěje nejen česká kuchyně, ale i pivní speciály z nabídky restaurace.